توجه به اهمیت پاکسازی و آماده سازی واحدهای مرغداری پس از پایان هر دوره ضروری می باشد. بعد از پایان پرورش در روش بستر و یا هر چند روز یک بار در سیستم قفس کود باید به روش های دستی یا مکانیزه از سالن خارج شود و در زمینی خارج از مرغداری و در فضای سرپوشیده روی هم دپو گردد و یا در گودالی سیمانی ذخیره شود. هفته های ابتدایی زندگی جوجه ها، زمان بحرانی از زندگی آنها است که نقش بسزایی در عملکرد نهایی گله خواهد داشت. در زمان جوجه ریزی، زندگی جوجه های جوان کاملاً به تدابیر مدیریتی که در گله به کار می گیرید وابسته است. هدف دوره ابتدایی پرورش ) 4 هفته اول(، ایجاد شرایط محیطی مناسب برای جوجه ها است. توجه دقیق پرورش دهنده به تمام جزئیاتی که در رابطه با مدیریت پرورش توصیه شده، در نیل به این هدف الزامی است.

برنامه آنالیز جیره طیور برنامه ای برای مهندسان دام پروری در جهت آنالیز مواد مغذی موجود در جیره های طیور ساخته شده است.و قابل نصب بر روی گوشی موبایل و تبلت تحت برنامه اندرویید میباشد .

مهندسان از این به بعد به راحتی خواهند توانست جیره های خود را در عرض چند دقیقه آنالیز کنند و تغییرات لازم را نسبت به نوع طیور پرورشی اعمال کنند تا به جیره بهتری دست یابند.

مقدار انرژی، چربی، پروتیین، کلسیم، فسفر فقط چند نمونه مهم از مواد مورد آنالیز برنامه است.

برای دریافت برنامه لطفا کلیک کنید 

https://cafebazaar.ir/app/ir.cyberlog.bfa

 

 اندازه تخم بلدرچین در مقایسه با تخم مرغ و تخم اردک تخم سایر پرندگان، به وضوح کوچکتر است.  در این عکس به ترتیب از سمت راست، تخم :  ?غاز ?اردک ?مرغ  ?بلدرچین

 اندازه تخم بلدرچین در مقایسه با تخم مرغ و تخم اردک تخم سایر پرندگان، به وضوح کوچکتر است.
 در این عکس به ترتیب از سمت راست، تخم :
?غاز
?اردک
?مرغ
?بلدرچین

 

تغذیه طیور و خواص بعضی از مواد غذایی مورد استفاده در جیره طیور

کاربران
1
مطالب
148
نمایش تعداد مطالب
348661